PROJEKTOR – wolontariat studencki

Sprawdź, jakie kompetencje rozwijasz w programie
"PROJEKTOR - wolontariat studencki"!

Na pewno zrealizowałeś/aś już projekt edukacyjny (systematyczny, specjalistyczny lub wakacyjny/feryjny), organizowałeś/aś inicjatywę, pikniki naukowe, prowadziłeś/aś warsztaty lub szkolenia podczas, których rozwinąłeś/aś wiele cennych kompetencji, ale czy na pewno wiesz które?

Jeśli nigdy nie zastanawiałeś/aś się, jakie są Twoje mocne strony, czas to zmienić:

Sprawdź swoje kompetencje!

Oceń swoje kompetencje miękkie, korzystając z Lever Basic – bezpłatnego testu kompetencji, dzięki któremu możesz zbadać trzy kompetencje rozwijane w ramach PROJEKTORa:

– komunikatywność,
– organizacja i planowanie,
– praca zespołowa.

Lever Basic umożliwi Ci poznanie swoich największych zalet, dzięki czemu będziesz mógł/mogła je rozwinąć, ponieważ wbrew pozorom kompetencje miękkie można ćwiczyć i doskonalić.

Jednak, aby zacząć pracować nad swoimi kompetencjami, należy je najpierw dokładnie przeanalizować. Korzystając z Lever Basic poznasz samego/samą siebie
i przekonasz się, jak dużo wiesz i potrafisz.

Lever Basic - jak to działa?

  • Krok 1: Zaloguj się, podając swój adres mailowy. Otrzymasz link do Lever Basic.
  • Krok 2: Jeśli nigdy wcześniej nie oceniałeś/-aś kompetencji, możesz wziąć udział
    w minikursie e-learningowym, który przygotuje cię do oceny. Zajmie ci on ok. 2h.
  • Krok 3: Zrób test kompetencji (zajmie ok. 0,5h), wygeneruj zaświadczenie
    i raport i ruszaj na podbój świata!

Pamiętaj:

  • Samodzielnie wybierasz kompetencje, które chcesz zbadać – możesz zbadać jedną, możesz wszystkie.
  • Test wykonujesz przez Internet, w dowolnym miejscu i czasie, dowolną liczbę razy.
  • Na zakończenie otrzymujesz zaświadczenie z wynikami i raport ze wskazówkami dotyczącymi twojego dalszego rozwoju.

Oni już poznali swoje kompetencje!

Marta Masternak – studentka psychologii UMCS w Lublinie:

Każda z aktywności podejmowanych w ramach PROJEKTORa pozwalała mi rozwijać komunikatywność i inne kompetencje, takie jak praca zespołowa, organizacja i planowanie oraz rozwiązywanie problemów.

[kliknij i poznaj historię Marty]

Piotr Pawłowski – student pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie:

Oceniając kompetencje w teście Lever Basic mogłem przekonać się o sile oddziaływania wolontariatu na każdą sferę mojego życia, nie tylko zawodowego, ale i społecznego, czy nawet prywatnego.

[kliknij i poznaj historię Piotra]

Marta Gorzałka, absolwentka pedagogiki
i oligofrenopedaagogiki, Częstochowa:

W programie PROJEKTOR rozwinęłam m.in. swoje kompetencje komunikacyjne, które stanowią fundamentalny element w nawiązywaniu relacji zawodowych, zarządzania zespołem i współpracy w grupie.

[kliknij i poznaj historię Marty]

Joanna Paterak,
absolwentka zarządzania i inżynierii produkcji, Rzeszów:

Dzięki działaniom i inicjatywom podejmowanym w ramach PROJEKTORa rozwinęłam swoją komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej oraz cechy przywódcze.

[kliknij i poznaj historię Joanny]

Szymon Bębenek,
– student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Dziesiątki inicjatyw, które do tej pory zrealizowałem, nauczyły mnie także efektywniejszej pracy w zespole, jej planowania i organizacji, ale także przywództwa.

[kliknij i poznaj historię Szymona]

 

Patryk Gąciarz
– student IV roku inżynierii biomedycznej Politechniki Lubelskiej

Nie sądziłem, że kompetencje, które są na pierwszy rzut oka banalne i jak mogłoby się wydawać mało potrzebne, będą kluczowe zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

[kliknij i poznaj historię Patryka]

 

O programie PROJEKTOR

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci – wolontariusze zamieniają swoja energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców), inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają certyfikaty, doświadczenie oraz  kompetencje cenione na rynku pracy.

Wolontariuszami w PROJEKTORze są studenci rozmaitych kierunków, z różnych uczelni na terenie całego kraju. Wolontariusze realizują zarówno projekty systematyczne (odbywające się w trakcie roku szkolnego), jak też wakacyjne i feryjne. Zajęcia charakteryzuje różnorodność tematyki oraz fakt, że studenci sami są twórcami i realizatorami swoich pomysłów.

W dotychczasowych edycjach programu od 2003 roku przeprowadzono ponad 35 000 projektów edukacyjnych w ponad 3 500 szkołach w Polsce. Wzięło w nich udział ponad 20 000 studentów-wolontariuszy. Wszystkie były okazją do rozwijania cennych kompetencji miękkich, takich jak praca w zespole, komunikatywność czy planowanie i organizacja.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.