Sprawdź, jakie kompetencje rozwijasz
w Programie Wolontariatu Pracowniczego w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa!
Działasz wolontariacko = rozwijasz kompetencje
Jeśli:
- brałeś/-aś udział w akcjach wolontariackich organizowanych w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego,
- skorzystałeś/-aś z ofert wolontariatu promowanych w giełdzie ofert,
- zrealizowałeś/-aś projekt w ramach konkursu pomysłów na akcje wolontariackie,
miałeś/-aś okazję nabyć i rozwijać cenne kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, praca w zespole, czy organizacja i planowanie.
Skorzystaj z testu kompetencji Lever Basic i przekonaj się, które z nich są twoją mocną stroną!

Zbadaj kompetencje miękkie i odkryj swoje mocne strony!
Lever Basic to bezpłatny test kompetencji, dzięki któremu możesz zbadać 5 kompetencji miękkich:
Zaangażowanie, Komunikatywność, Praca zespołowa, Przywództwo oraz Organizacja i planowanie.

Samodzielnie wybierasz kompetencje,
które chcesz zbadać – możesz wybrać jedną,
możesz wybrać wszystkie.

Test kompetencji wykonujesz przez Internet,
w dowolnym miejscu i czasie,
dowolną liczbę razy.

Na zakończenie otrzymujesz
zaświadczenie z wynikami
i raport ze wskazówkami.
Jak zacząć?
Aby wziąć udział w teście kompetencji:

Krok 2: Zrób test kompetencji (zajmie ok. 0,5h).

Krok 3: Pobierz zaświadczenie z wynikami oraz raport, zawierający wskazówki dot. Twojego dalszego rozwoju.
Jakie kompetencje możesz zbadać?
Kliknij w nazwę, aby rozwinąć opis:

Osoba posiadająca tę kompetencję jest świadoma tego, co wie, co potrafi i jakie są jej mocne strony. Kiedy rozpoczyna pracę nad jakimś zadaniem, zawsze najpierw stara się dobrze zrozumieć, na czym ono polega, a później zastanawia się, w jaki sposób może wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i mocne strony, aby jak najlepiej je wykonać. Współpraca z osobą, która posiada tę kompetencje, to czysta przyjemność – powierzając jej jakieś zadanie można mieć pewność, że osoba ta potraktuje je jak „swoje”, podejdzie do jego realizacji profesjonalnie i analitycznie, wykona je na 100% i dodatkowo zaproponuje pomysły na ulepszenie danego działania w przyszłości.

Osoba posiadająca tę kompetencję potrafi „dogadać się” z każdym. Nie ma oporów przed nawiązaniem rozmowy, a kiedy już ją zacznie, potrafi dopasować język werbalny (mowę) i niewerbalny (gesty, postawę) do odbiorcy. Podczas rozmowy uważnie słucha odbiorcy, potrafi wyczuć jego potrzeby oraz rozumie jego sposoby wyrazu. Osoba taka wie, że inaczej rozmawia się z młodzieżą, inaczej z osobami dorosłymi, inaczej w sytuacjach nieformalnych, a inaczej w biznesowych. Wiedza ta pozwala jej prowadzić sprawną komunikację przy użyciu różnych metod: w rozmowie twarzą w twarz, przez telefon, czy drogą mailową.

Osoba posiadająca tę kompetencję potrafi współpracować w grupie: integruje się z osobami, w którymi współpracuje, rozumie rolę każdego z członków zespołu, wspiera innych w działaniu i jest otwarta na sugestie i pomysły pozostałych członków zespołu, które przyczynią się do realizacji wspólnego celu. Osoba ta ma świadomość zalet pracy zespołowej.

Osoba posiadająca tę kompetencję jest dobrym liderem – przewodnikiem grupy czy zespołu. Kiedy z kimś wspólnie działa, wykazuje się dużą odpowiedzialnością za pozostałych członków grupy i za rezultat działania, integruje i wspiera role pozostałych osób. Potrafi słuchać innych i delegować zadania bez tracenia sprzed oczu ogólnej wizji i kontroli nad wynikami.

Osoba posiadająca tę kompetencję posiada umiejętność zorganizowania swojej pracy i swoich zadań oraz pracy innych osób, planowania i optymalizacji działań i zasobów, tak aby efektywnie osiągać wyniki. Posiada też zdolność przewidywania, jaki pozytywny wpływ na zadanie może mieć jej wkład.
Dlaczego warto?
- Przekonasz się, które kompetencje miękkie są Twoją mocną stroną.
- Nauczysz się opowiadać o swoim doświadczeniu.
- Dowiesz się, jak zaplanować swój dalszy rozwój.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Organizatorem projektu na zlecenie Urzędu Miasta st. Warszawy jest Fundacja Dobra Sieć. Jeśli masz pytania dotyczące projektu, skontaktuj się z koordynatorką: Marzena Kacprowicz, e-mail: [email protected]
