Blog Czego możmy nauczyć się podczas wolontariatu? Kompetencje w wolontariacie

Kompetencje w wolontariacie

Coraz częściej mówi się o roli kompetencji w naszym życiu. Zastanawiamy się m.in. nad:

  • kompetencjami przyszłości,
  • kompletencjami kluczowymi na rynku pracy,
  • społecznymi i miękkimi kompetencjami, a także
  • kompetencjami cyfrowymi.

Co ciekawe, każdy z tych rodzajów kompetencji może byc odkrywany i rozwijany podczas wolontariatu!

Jak mierzyć kompetencje w wolontariacie?

Sprawdź cykl artykułów poświęconych różnym zadaniom wykonywanym przez wolontariuszy. Co ważne, dzięki ich lekturze przekonasz się, jaki konkretne kompetencje mogą rozwijać wolontariusze wykonujący dany typ zadań:

Dodatkowo, niezmiennie zachęcamy do dołączenia do aż 4800 osób, które zarejestrowały sie na LeverBasic.pl, aby okdryć swoje kompetencje miękkie! Jeśli otrzymać konkretne narzędzie do oceny, jakie kompetencje w wolontariacie rozwinąłeś/rozwinęłaś osobiście lub polecić je innej osobie, rozpocznij test kompetencji Lever Basic!

Kompetencje w wolontariacie oczami praktyków

Ponadto, polecamy Wam serdecznie lekturę wyjątkowej publikacji o wolontariacie pn. “Odkrywając wolontariat. Rozmowy”. Co ważne, znajdziecie w niej inspirujące historie i dowody na to, jakie kompetencje w wolontariacie są kluczowe i które z nich możemy wzmacniać poprzez aktywność wolontariacką. Książka jest także wyrazem zachwytu i ogromnego szacunku wobec wszystkich osób, ktore tworzą bogaty i ciekawy świat wolontariatu. Na profilu na LinkedIn znajdziecie także cytaty i szersze informacje wokół publikacji „Odkrywając wolontariat. Rozmowy„, której wydawcą jest Fundacja Dobra Sieć. Zapraszamy!

Czego możmy nauczyć się podczas wolontariatu? Kompetencje w wolontariacie