Blog Wolontariat pomaga rozwijać kompetencje!

Komunikatywność, praca w zespole, organizacja i planowanie czy kreatywność – to tylko niektóre
z szerokiego wachlarza kompetencji szlifowanych przez wolontariuszy w trakcie wykonywania działań społecznych. Wszystko wskazuje na to, że wolontariat to doskonała okazja do zdobywania i rozwijania cennego doświadczenia!

Wolontariusze pomagają organizacjom pozarządowym w rozmaitych działaniach, od prac biurowych, przez pomoc podopiecznym, po organizację wydarzeń. Każde, nawet najmniejsze zadanie, to dla wolontariusza okazja do nabycia cennych kompetencji – nie tylko tzw. kompetencji twardych, takich jak np. znajomość obsługi komputera, ale także kompetencji miękkich, czyli zdolności psychospołecznych, które odpowiadają za nasze postawy i relacje z innymi.

Opowiadaliśmy o nich w trakcie ostatnich tygodni, publikując serię artykułów poświęconych różnym zadaniom wykonywanym przez wolontariuszy. Kliknij w tytuł i przekonaj się, jakie kompetencje można szlifować w trakcie wybranego zadania!

Chcesz pomóc wolontariuszom odkryć ich mocne strony? Poleć im Lever Basic!

Lever Basic to bezpłatny test kompetencji, umożliwiający badanie 13 kompetencji miękkich cenionych na rynku pracy. Wolontariusz sam wybiera kompetencje, które chce ocenić, następnie wykonuje test kompetencji przez Internet, a na zakończenie otrzymuje zaświadczenie z wynikami i raport ze wskazówkami.

Dzięki Lever Basic wolontariusze mogą:

  • Przekonać się, które kompetencje miękkie są ich mocną stroną.
  • Nauczyć się opowiadać o swoim doświadczeniu.
  • Dowiedzieć się, jak zaplanować swój dalszy rozwój.

Poleć wolontariuszom Lever Basic już dziś! Bezpłatne materiały promocyjne możesz pobrać ze strony: https://leverbasic.pl/dla-organizacji/

***

O kampanii:

Kampania edukacyjna pn. „Sprawdź, czego wolontariusze uczą się w twojej organizacji”, organizowana jest przez Fundację Dobra Sieć. Celem kampanii jest pokazanie szerokiego wachlarza kompetencji twardych i miękkich, które można szlifować podczas wolontariatu. Chcemy podpowiedzieć organizacjom, że każde, nawet najmniejsze zadanie, jakie zlecają wolontariuszom, jest dla nich okazją do nabycia nowej wiedzy i kompetencji – cennych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Wolontariat pomaga rozwijać kompetencje!